Psychiatrie dospělých

Moderní psychiatrie je bouřlivě se rozvíjející se lékařský obor, který dovede mnoha nemocným pomoct navrátit se do běžného života a dalším pomáhá zmírnit jejich utrpení. Bohužel trpí podceňováním od ostatních lékařských oborů, katastrofálním nedostatkem peněz a zkresleným pohledem od neinformovaných lidí, kteří si neuvědomují, že zítra se mohou také stát pacientem psychiatra.

Nároky, kladené v dnešní době na každého z nás, jsou mnohonásobně vyšší než na generaci našich babiček. Míra stresu často přesahuje únosnou mez. Životní styl mnohých lidí nahrává vzniku duševní poruchy. Určité znaky psychických poruch se čas od času projevují u každého člověka. Záleží však na mnoha faktorech, zda se u člověka skutečně významná duševní nemoc vyvine. Rozlišení této, na první pohled neostré hranice mezi zdravím a nemocí, je jedním z nejobtížnějších úkolů psychiatra. Stanovení diagnózy je prvním předpokladem k úspěšné léčbě, kerá záleží hlavně na míře závažnosti nemoci.

V léčbě mohou pomoci nejen léky, které již dnes mají minimum nebo žádné vedlejší účinky, ale i slova a vytvořený léčebný vztah mezi lékařem a pacientem. Ambulantní péče sestává z návštěv pacienta v ordinaci lékaře, které trvají různě dlouho. Může jít o krátkou, zběžnou kontrolu, ale také o návštěvu spojenou s psychoterapeutickou konzultací, která může trvat hodinu.

V následujících měsícíh bohužel z kapacitních důvodů nemůžeme vrát nové pacienty ani na dospělou psychiatrii. Omluvte prosím naše pracovní vytížení, pokud to bude jen trochu možné, rádi opět otevřeme své brány novým pacientům. Děkujeme za pochopení.

Lékaři, terapeuti či konzultanti, u kterých se můžete objednat:

MUDr.   Michal Risler

MUDr. Michal Risler
psychiatrie, psychoterapie; jednatel TH kliniky (Čt 9-17)

MUDr.   Petra Kleinová

MUDr. Petra Kleinová
psychiatrie (Po 12-18)

MUDr. Vít Knop

MUDr. Vít Knop
psychiatrie (St 16-20)

MUDr. Světlana Žuchová

MUDr. Světlana Žuchová
psychiatrie (Po 16-19)

MUDr. Karolína Kusá

MUDr. Karolína Kusá
dětská psychiatrie, psychiatrie (Po-Čt po domluvě - Kartouzská 6)

MUDr. Helena Doležalová

MUDr. Helena Doležalová
dětská psychiatrie, psychiatrie (Momentálně bez možnosti objednání)