Dětská psychiatrie

Dětství je důležitým obdobím každého z nás. Od narození, krůček po krůčku, poznáváme svět kolem sebe, učíme se různým dovednostem, získáváme zkušenosti ze střetnutí s lidmi v okolí. Zkušenosti, které načerpáme už v raném dětství se hluboce zapisují do našeho podvědomí a podílejí se na formování naší osobnosti.

Obor dětské psychiatrie se věnuje problematice psychických poruch u dětí a dospívajících. Jde o velmi různorodou oblast.

Psychické potíže se v dětském období můžou projevovat zcela odlišně od dospělého věku. Mnoho psychických potíží je pro tento věk typických, jiné se můžou vyvíjet v průběhu dětství a dospívání s tím, že následně se plně projeví až v dospělosti.

Čím je dítě menší, tím může být pro něj obtížnější o svých potížích mluvit a proto spoustu svých problémů často dává najevo tím, že si stěžuje na bolesti bříška, hlavy, hůře spí, nebo se chová z pohledu dospělých zvláštně a "víc zlobí".

Pokud se vám zdá, že s vaším dítětem není něco v pořádku, že se v poslední době chová jinak jak jste u něj zvyklí, má potíže ve škole, s kamarády nebo ho něco trápí a vy nevíte co s tím, nebojte se vyhledat odbornou pomoc.

V příloze je Dotazník pro rodiče, je vhodné ho vyplněný přinést již na první návštěvu k našemu specialistovi.

Lékaři, terapeuti či konzultanti, u kterých se můžete objednat:

MUDr.   Fabienne Kosová

MUDr. Fabienne Kosová
dětská psychiatrie

MUDr.   Michal Považan

MUDr. Michal Považan
dětská psychiatrie

MUDr. Andrea Efremova

MUDr. Andrea Efremova
dětská psychiatrie (nyní MD)

MUDr. Karolína Kusá

MUDr. Karolína Kusá
dětská psychiatrie, psychiatrie

MUDr. Helena Doležalová

MUDr. Helena Doležalová
dětská psychiatrie, psychiatrie


Registrace nových pacientů na dětské psychiatrii

Z kapacitních důvodů je dočasně pozastavena registrace nových pacientů na dětské psychiatrii. V případě,... více